Абура-аге - тонкі прямокутні обсмажені шматки тофу. Авакуті - світлий соєвий соус. Адзукі - дрібні коричнево-червоні боби, що часто використовуються для приготування солодких страв. Ака-місо - паста з соєвих бобів середньо-гострого смаку. Амадзу - солодкий соус. Ацу-аге - тофу, жарений у фритюрі.
Бантя - сорт чаю. Біва - японська мушмула. Біфун - прозора локшина з рисової муки з додаванням картопляного крохмалю. Будо - виноград. Бені-сега (бені-шога) (див. також Гарі) - корінь імбиру, тонко нашаткований і засолений. Бенто - коробка для їжі.
Вакаме - стрічки скручених сушених бурих водоростей. Васабі - гостра японська приправа, приготована з коріння однойменної рослини, на смак схожа на хрін; продається у вигляді пасти або порошку; традиційно використовується як приправа до сушi і сашимі.
Гаммодокі - фрикадельки з тофу з овочами, жаренниє у фритюрі. Гарі (див. також Бені-сега) - тонко нарізаний маринований імбир рожевого кольору; традиційно подається з сушi. Гекуро - один з сортів зеленого чаю. Гіннан - горіхи гінкго. Гобо - корінь лопуха. Гохан - рис
Дайкон - довгий білий кореневий овоч, споріднений редисці. Дайкон-ороси - дрібна терка, призначена спеціально для дайкона. Дасі(даші) - базовий бульйон для супів і гасінь, приготований з конбу і кедзурі-буси. Його можна зварити самим або розвести у воді даси-но-мото. Дасі-конбу - сушені бурі водорослі. Дасі-но-мото - порошковий бульйон для швидкого приготування даси. Домбурі - посуд, миска.
Каботя - темно-зелений гарбуз з жовтою м'якоттю і горіховим смаком. Кайваре - зелені (паростки) дайкона. Какі - японська хурма. Какі - устриці. Камабоко або тікува - варені рибні палички, приготовані з пасти білих риб, іноді підфарбовані в рожевий колір. Кампіє - овоч для сушi. Кантен (агар-агар) - желейна речовина, що здобувається з водоростей. Касіва - листя японського дуба. Катсуо-бусі, кедзурі-бусі - пластівці із зварених і висушених шматків кацуо (малого тунця). Кінако - мука з жовтих соєвих бобів. Комбу - морська капуста; гігантська бура водорость, багата кальцієм і іншими мінеральними речовинами; один з основних компонентів для приготування даси. Конняку - желатиноподібний шматок перлового кольору, приготований з однойменної рослини, спорідненої ямсу; буває світлий, темний і в цятку; сам по собі позбавлений смаку, але із-за пористої структури швидко вбирає аромат рідини, в якій готується; у кулінарії використовується у вигляді тонких довгих ниток. Котя - чорний чай. Коя-дофу - заморожений тофу. Карі - японський каштан. Курімандзю - манти з каштаном.
Макідзусі(макі-суші) - рисовий рол з начинкою, загорнутий в норі. Маття - зелений чай для церемоній. Менма - солоні втечі бамбука для локшини. Мега - японський імбир. Мікан - мандарини. Мірін - солодке рисове вино, призначене не для пиття, а для використання в кулінарних цілях. Місо - ферментна бобова паста; використовується в супах і приправах; різні сорти відрізняються по солоності і гостроті. Місосіру(місошіру) - суп з соєвої пасти місо. Класичний суп-місо з шматочками соєвого сиру (тофу), подається в мисках. Спочатку п'ється рідина, потім паличками з'їдається тофу. Міцуба - японська зелень, ароматичні рослина з ніжним стеблом і трьома плоскими листочками, по вигляду нагадує коріандр або петрушку з плоскими листочками; використовується, головним чином, в супах. Моті - коржики з товченого клейкого рису мотігоме.
Набе - каструля, сковорідка, казанок. Наберері - вид блюд в горщиках. Нага-імо (або яма-імо) - гірська картопля, схожа на ямс. Наганегі - цибуля. Насу - баклажан. Натто - ферментовані соєві боби, що мають тягучу, в'язку консистенцію. Нібосі - сухі сардінці для приготування даси; використовують як закуску з приправою з сію: додають в суп, місо і юшку з локшини. Нігарі - традиційна японська згущуюча речовина для приготування тофу. Нігарі отримують при випаровуванні морської води. Нігірі-дзусі (нігірі-суші) - один з видів сушi; сформовані в ручну і з скибочками сирої риби або будь-якого морепродукту зверху. Ніра - пахуча трав'яниста рослина алліум. Ніхоннасі - японські груші. Норі - водорості, вирощені на плантаціях; часто використовуються як прикраса. Норімаки сушi - рисовий рол з начинкою, загорнутий в норі.
Рамен - китайська локшина. Ренкон - корінь лотоса з солодкою білою м'якоттю; використовується в темпурах або в обсмажених овочах. Рінго - яблука.
Сайці-місо - один з видів місо. Сакурамбо - вишня. Саке - традиційне рисове вино фортецею 16-18 градусів; його п'ють і застосовують в кулінарних цілях. Самбайдзу - один з видів оцту. Сансе - японський зелений ароматний перець, в їжу йдуть і листя, і стручок; з сушеного санше готують порошок; використовується для приготування вугра. Сасімі (сашімі) - блюдо з сирої риби і молюсків, нарізаних тонкими скибочками і красиво розкладених на блюді. Сатоїмо - картопля з бульбами овальної форми і покритою волосками шкіркою. Сацума-аге - рибні кульки, жаренниє на кунжутному маслі. Сега - свіжий імбир. Сьодзін-рері - вегетаріанська їжа. Сиітаке (шиїтаке) - вид деревного гриба з білою ніжкою і коричневим капелюшком. Сімедзі - м'ясистий гриб, схожий на устричний. Сіратакі - прозора локшина з конніяку. Сіро місо - злегка ароматизована блідо-жовта соєва паста. Сісо - ароматичне темно-зелене або червоне листя рослини типу бегонії; зелене листя використовується в салатах, червоні - для приготування маринадів. Ситімі тогарасі - суміш семи прянощів, до складу якої входять чилі, кунжут, мак, коноплі, сисо, санте і норі. Соба, які-соба - ясно-бежева локшина з гречаної муки або з комбінації гречки і пшениці. Соба цую - розчинна супова основа з сої. Сомен - дуже тонка японська пшенична локшина. Сміття маме - широкі (віндзорські) боби. Сукіякі - блюдо з тонких скибочок м'яса, обсмажених в рослинному маслі разом з луком-пореєм, тофу, грибами, китайською капустою, ріпчастою цибулею і іншими добавками. Їдять сукіякі, мачаючи в яєчний жовток і інші приправи. Су-месі - маринований рис, обов'язковий компонент всіх видів сушi. Сушi (суші) - страва з відварного, підкисленого заправою рису з скибочками сирої риби, морепродуктів і овочів. Сурібаті і сурікоги - керамічна чаша-ступка і дерев'яний товкач, які дозволяють подрібнювати продукти. Сентя (сенча) - зелений чай з молодих листочків.
Таканоцуме - свіжий червоний перець чилі. Такуан - маринований дайкон, що змінив колір. Такеноко - свіжі молоді паростки бамбука. Тамарі - темний соєвий соус, виготовлений шляхом природної ферментації. Темакі - форма сушi: загорнутий в морську капусту циліндрик рису з філе риби або овочами усередині. Теппан-які - жаренний в залізному посуді: у сучасних японських ресторанах шеф-кухар стоїть біля розжареної плити (теппан) поряд з 6-8 людьми, що обідають. Шматки риби, яловичини, овочів готуються перед вами і відразу ж після цього потрапляють на тарілку. Тогарасі - гострий червоний перець. Тороро (див. також яма-імо) - підлива з ямсу, сію, місосиру з додаванням ськумбрії, сушених водоростей і яйця. Тофу - соєвий сир, приготований з соєвих бобів і нігарі. Використовується в супах, в овочевих блюдах і для прикраси. Може бути обсмаженим Може бути обсмаженим, маринованим, тушкованим або у вигляді пюре. Темпура - спосіб приготування овочів, риби, запанірованних і обсмажених в киплячому рослинному маслі. Подається з соєвим соусом і редькою дайкон. Темпура часто подається з супом, рисом, локшиною або маринадами. Тя-щю - тушкована свинина.
Удон - японська пшенична локшина. Уме - слива. Умебосі - гострі мариновані маленькі сливи мишастого або рожевого відтінку, сушені на сонці і витримані протягом року. Використовуються як приправи. Усукуті - соєвий соус з пониженим вмістом соли.
Футо макі - щільні рулетики з рису з різними комбінаціями овочів і рибного філе, загорнуті в морську капусту.
Хакодзусі (див. також осідзусі) - пресовані сушi. Харусаме - тонка локшина із зелених бобів або крохмалистого коріння. Хатте місо - один з видів місо. Хасі - палички для їжі. Хідзіки - бура водорость. Хіямугі - вид тонкої локшини.
Цукемоно - загальна назва для маринованих і солоних продуктів. Цума - дайкон, нарізаний дуже тонкою соломкою, застосовується для сушi і сашимі. Цумамі - закуска, що подається до напоїв.
Еда-маме - свіжі молоді боби. Енокі-даке - дрібні гриби на тоненьких ніжках з маленькими капелюшками, що володіють м'яким ароматом і ніжним смаком.
Юдзу - цитрусовий плід величиною з клементін, може бути замінений лаймом.